Filip Rambousek: Společenskovědní témata jsou na komunikaci složitá
Filip Rambousek: Společenskovědní témata jsou na komunikaci složitá
V jakých oblastech vědy spolupracuje Česko a Německo? Jaké to je být vědeckým novinářem? A čemu se věnuje ve svých podcastech?
Poslechněte si rozhovor s Filipem Rambouskem, úspěšným absolventem Institutu mezinárodních studií FSV UK, který pracuje na velvyslanectví SRN a částečně se také věnuje také moderování, novinařině a podcastům.
„Společenskovědní témata jsou mnohem složitější na tu komunikaci. Všichni na to mají názor, společenští a humanitní vědci extrémně neradi zjednodušují, protože to je vlastně podstata toho jejich oboru, ukázat, že to je často komplexní a že se to nemá zjednodušovat. Já jsem nakonec zjistil, že mnohem radši jsem dělal přírodní vědy - klima, klimatickou změnu, klidně i fyziku, které jsem téměř nerozuměl. Ale dá se to dobře zjednodušit a prezentovat. Ale společenské vědy si člověk musí opravdu extrémně odpracovat a vážit každé slovo,“ říká v rozhovoru Filip Rambousek, který se dlouhodobě věnuje popularizaci vědy.
Poslechnout si na Spotify, Apple Podcasts, nebo Google Podcasts
Poslechnout si celý rozhovor na webu
De Facto je podcast Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy o skutečném světě vědců a absolventů společenskovědních oborů. Vyučující, vědci a absolventi poutavě mluví o svém každodenním životě, práci a zkušenostech.