Práce při studiu: Daniel Matoušek

Daniel Matoušek

Práce při studiu: Daniel Matoušek

V nové sérii rozhovorů Práce při studiu si povídáme se studenty, kteří nastartovali svou kariéru už během bakalářského či magisterského studia. V prvním rozhovoru se o svou zkušenost podělil Daniel Matoušek, student magisterského obor Ekonomie a finance se zaměřením na finanční trhy a datovou analýzu na IES FSV UK.

„První relevantní pracovní zkušenost jsem získal ve financích, kdy jsem se nejen naučil o finančním trhu, dostupných produktech atd. po praktické stránce, ale hodně jsem se posunul v komunikaci s lidmi. Po této zkušenosti přišla stáž v Accenture, během které jsem dostal nabídku na full-time.

V době, kdy mi byl full-time nabídnut, jsem měl ale ještě poměrně hodně předmětů a tudíž by se práce na plný úvazek dala se školou jen těžko skloubit. Firma mi ale vyšla vstříc s tím, že nabídka platí a je jen na mně, kdy se rozhodnu ji přijmout. To se nakonec stalo po roce na stáži, během kterého jsem z part-timu postupnou a přirozenou cestou pracoval více a více, až jsem v době přechodu na plný úvazek byl zvyklý napracovat stejně hodin, jako full-time zaměstnanec,“ popisuje Daniel svou cestu kariérní cestu.

Celý rozhovor s Danem najdeš na našem blogu. Popisuje v něm také, kde hledat pracovní zkušenosti v oboru a jak skloubit práci a studium.